Twitter’dan Para Kazanmak

Twitter, 2006 yılında piyasaya çıkmış ve günümüzde 300 milyonu aşkın kullanıcıya sahip önemli sosyal ağlardan bir tanesidir. Kullanım amacı; bireylerin veya şirketlerin etrafında olup bitenlere karşı tepkisini veya kendilerine özgü fikirlerini 140 karakterlik kısa mesajlar halinde yayınladığı bir alandır. Her geçen gün aktif kullanıcı sayısı hızla artan Twitter, sanatçı, iş adamı, öğrenci ya da ev hanımı fark etmeksizin herkes tarafından kullanılan bir sosyal platformdur.  Aslında tam anlamıyla sosyal haberleşme ağı da diyebileceğimiz bu sistem ile tanınmış kişiler ya da şirketler, kendilerini takip edenlere veya medyaya bu yol ile açıklama yapmaktadır. Aynı şekilde devlet büyükleri de son zamanlarda sosyal, siyasi ya da bireysel konulardaki fikirlerini Twitter aracılığı ile yapmayı tercih etmektedir. Fakat son yıllara baktığımız zaman Twitter ve benzer sitelerin sırf bu amaçlar için değil, aynı zamanda para kazanmak için kullanıldığı gözden kaçmıyor.

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bu platformdan kazanç için birkaç seçenek bulunmaktadır. Fakat internet üzerinden yapacağınız birçok kazanç girişiminde olduğu gibi Twitter’dan para kazanmak için de takipçi sayınızı en üst düzeyde tutmanız gerekir. Popüler hesaplara sahip olmak elbette kolay değil, fakat doğru hamleler ve mantıklı çalışmalar ile Twitter takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Tabi ki ilk olarak kayıt olmanız gerekiyor.  Sonraki adımda bu platforma ait her detayı iyi öğrenmeli ve sürekli aktif olmalısınız. Tüm bunların dışında tabii ki asıl olan takipçi sayısıdır. Reklam verecek olan bireyler veya şirketler, Twitter hesabından para kazanmak isteyen kişilerin takipçi sayısını esas almaktadır. Zaten bu işin kilit noktası tamamen takipçi edinmek ile alakalı olduğu için tam olarak odaklanmanız gereken konu budur.

Twitter’dan Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yöntemleri, çalışma saatleri esnek bir yapıda olmasından dolayı, her girişimci kendi önceliklerini belirleme ayrıcalığına sahiptir.  Zaten bu tür girişimleri çekici yapan bu özelliktir.

1. Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Twitter’dan para kazanma teknikleri içinde en verimli sonuç veren sistem satış ortaklığıdır. Satış ortaklığı veren network’lere dahil olarak herhangi bir ürünün satışına ortak olabilir ve sizin referans linkiniz ile ürünleri paylaşıp satışına aracılık edebilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız ise tamamen reklam potansiyeliniz ve satışına vesile olacağınız ürün ile ilintilidir. Örneğin ürün başına %50 kar anlaşması yaptıysanız, satmış olduğunuz 40 TL lik üründen size düşen pay 20 TL olacaktır.

2. Reklam Tweet’leri Atarak Para Kazanmak

Aktif ve geniş kitleye hitap eden bir Twitter hesabı ile reklam yapabilir ve önemli gelirler elde edebilirsiniz. Örneğin, firmalar reklam linklerini size vererek belirli ücretler karşılığında sizden bunları Tweet atmanızı isteyebilir. Bu şekilde sizin reklam potansiyelinizi kullanmak isteyen birçok birey ve kurum olacaktır.

3. Sponsor Almak

Şirketler, ürünlerini tanıtmak için takipçi sayısı zirve yapmış hesaplara sponsor olabiliyor. Bunun için özellikle ünlüleri tercih eden büyük şirketler, markayı ön plana çıkarmak için ciddi bedel ödemekten hiç çekinmiyor. Ünlülerin paylaştığı fotoğraflar içinde kendi ürünleri yer alsın diye ufak bir servet ödeyen firmalar var. Aslında sponsorluk sadece ünlüler için geçerli bir kazanç fikri değil. Eğer sahip olduğunuz Twitter hesabı yeterli sayıda takipçiye sahipse, sponsor olmak isteyen markalar mutlaka olacaktır.

4. Firmalara Ait Ürünleri Satmak

Herhangi bir markanın tanıtımı yaparak ve ürün satımı gerçekleştirerek Twitter’dan para kazanmanız mümkündür. Satılan mal başına hesaplanan ücretler, takipçi sayınızın fazla olmasan oranla artış göstermektedir. Bu aşamada pazarlama hakkında araştırma yapmalı ve internet üzerinden pazarlama tekniklerini uygulamalısınız. Birkaç cümle ile aynı ürünü çok farklı bir yere taşıyabilir ve talep sayısına siz dahi şaşırabilirsiniz.

5. Kendi yaptığınız el işlerini satmak

Bil hassa ev hanımlarının üzerinde yoğunlaştığı konulardan biri de, kendi yaptığı ürünleri satışa çıkartmaktır. Örneğin, birbirinden ilginç kurabiyeler yaparak, özel günler için ya da yemek firmalarından toplu siparişler alabilirsiniz. Bunun için #kurabiye gibi hashtag’lar ile kendi reklamınızı yapabilir ve bu işten karlı çıkarabilirsiniz. Bunun dışında el işi, örgü bebek ya da ilginç şapkalar yaparak aile bütçenize katkıda bulunmanız olağan olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Uzman bir Twitter kullanıcısı olmak

Henüz yeni bir hesap oluşturmuş veya yeterli takipçiye sahip olmayan girişimciler Twitter’dan para kazanamaz. Öncelikle hesabını en verimli şekilde yönetmeli ve kısa sürede bol miktarda takipçi edinmelisiniz.

2. Twitter’ı ticari hesabınız da kullanın

Bireysel eğlence yerine potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek kampanya ve içerikler sunun, bunlar sizi bir adım öne taşıyacaktır.

3. Pazarlamak bir sanattır

İnternet reklam ve pazarlama sektöründe kazandıran ayrıntıları ve teknik bilgileri en ince ayrıntısına kadar öğrenmelisiniz.

Firmalar ürünlerini satacak aracı kişilerin, takipçi sayısını temel alarak karar vermektedir. Yani Twitter’dan para kazanma ihtimaliniz tam olarak takipçi edinmenize odaklıdır. O halde bu işe yeni başlayanlar veya takipçi sayısı henüz yeterli olmayanlar takipçi sayısını nasıl arttırabilir?

Twitter Takipçi Sayısını Nasıl Arttırılır?

1- Sürekli aktif profil çizin. Her gün gündeme uygun düzenli ve anlamlı Twitler atmanız size daha fazla takipçi kazandır.

2- Eğer web siteniz varsa dikkat çeken kısmına “beni takip et” ikonu ekleyin. Ayrıca iletişim sayfanızda Twitter adresinize yönelen bir ikon olmalı.

3- Etiket (hashtag) kullanmayı ihmal etmeyin. ”#parakazanmak”gibi etiket kullanmanız durumunda Twitter ana sayfasında arama yapan tüm kullanıcılar paylaşmış olduğunuz içeriğe kolayca erişebilir. Hashtag, herhangi bir konu hakkın da yayınladığınız mesajın başına ”#” işaretinin konmasına denir. Bu sistem ile takipçi sayınızın hızla arttığını göreceksiniz.

4- Kesinlikle bir profil resminiz olmalı. Tabi ki resim ve arka plan bilindik fotoğraflar yerine dikkat çekici, merak uyandıran görsellerden oluşmalı. Ayrıca Twitter üzerinden satış ortaklığı yapan kişilerin profil resmini sektöre uygun seçmesi daha mantıklıdır.

5- İlginç ve popular olanı paylaşın, gündemden konuları, ilgi çekici bir dille ifade ederek kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. Bu durumun düzenli olması halinde takipçilerin sadık kalması ve sizi başkalarına önermesi kaçınılmaz olacaktır.

6- Takip ettiğiniz kişiler arasında muhakkak ünlü isimle olmalı, özellikle sosyal medyalı medya ile yakından ilgilenen ünlülere yapacağınız mantıklı yorumlar, farklı kişilerin hatta o ünlünün dikkatini bile çekebilir.

7- Sosyal içerikli testler atın, gündemde olan herhangi bir olayı, etkili bir dille yorumlamanız, kişilerin muhakkak dikkatini çekecektir. Örneğin, ana haberlerden esinlenerek en önemlisini tweet atabilirsiniz.

8- En önemlisi retweet etmektir. Retweet, takip ettiğiniz kişinin mesajlarının sizin ekranınıza görüldüğü ve retweet etmeniz halinde mesajın sizin takipçilerinizin ekranına düştüğü sistemdir. Bu anlamda ödüllü yarışmalar, soru cevap gibi sistemler geliştirip, takipçilerinizi düzenli hale getirebilirsiniz.

9- Düzenli aralıklarla twit atın, hemen her gün Twitter hesabınız üzerinden mesaj yazmalı ve konularınızı gündemden ya da bilgi verici nitelikte seçmelisiniz. 1 gün mesaj yazıp 3 gün pas kalmak, takipçilerin sizi unutmasına sebep olmaktadır.

Kimler Twitter’dan Para Kazanabilir?

Twitter’dan para kazanmak için uygun aday olmak kişinin elindedir. Bunun için diplomanız olmasına ya da herhangi bir kurs almanıza gerek yoktur. Ev hanımları gündelik işlerinden kalan zamanlarda, çalışanlar mesai saati dışında ya da öğrenciler mola aralarında dahi bu platformdan para kazanabilmektedir. Akılcı programlar yapılması halinde, gününüzün minimum 2 saati ile ek gelir elde etmeniz son derece kolay olmaktadır. Yapmanız gereken şey, Twitter kullanımını, hesap açma ve Twitter ile alakalı tüm teknik bilgileri öğrenmeniz gerekir. Sisteme tam olarak hakim olmanız halinde, düzenli i ve sabırlı olmanız ikinci aşamadır. Son olarak popüler olmak için, Twitter takipçi sayınızı arttırmalısınız. Tüm bu adımların tamamlanması halinde siz de keyifli paralar kazanmaya hazırsınız demektir.

İnternetten para kazanmak için Twitter’ı tercih edecek kullanıcılar bu sayfada yer alan detayları uygulamayı başarırsa kısa sürede popüler hesaplar arasına girmeyi başarabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir