Anket Doldurarak Para Kazanmak (Türkçe Anket Siteleri)

Eğer anket doldurarak para kazanmak için güvenilir şirketleri bulmaya çalışıyorsanız doğru yere geldiniz, ancak çok büyük bir beklentiniz olmasın. Bu konuyu çok abartan şahıslar var. Evet, doldurduğunuz anketler karşılığında nakit para veya hediye çekleri kazanmanız mümkün, fakat burada bahsi geçen nakit para, aylık 250-300 TL gibi küçük bir miktardır. Üstelik bunu kazanmak için 4-5 tane anket sitesine kayıt olmanız lazım. Eğer daha fazla beklentiniz varsa hayal kırıklığı yaşarsınız.

Anket doldurarak para kazanmak

Para kazandıran anket siteleri çok kısa bir zaman içinde derlenip tam olarak burada liste halinde yayınlanacak. Topladığımız sitelerin ödeme yaptığından emin olmak için öncelikle kendimiz test etmek istedik. Listemizde yer alacak anket firmaları onaylandıkça buraya web adreslerini ekleyeceğiz.

Anket doldurarak para kazanmanın mantığı nedir?

Hepimiz geçmişte bizimle anket yapmak isteyen anketörler ile karşılaştık, fakat artık sokakta anket doldurma devri kapandı. İnternet üzerinden pazar araştırması yapmak hem çok daha ucuz, hem de çok daha az zaman alıyor.

Şirketler, müşterilerin tepkisini ölçmek amacıyla belli dönemler pazar araştırmasına ihtiyaç duyar. Ürünleri geliştirmek için tüketicilerin yorumlarına ihtiyaç duyarlar. Böylece eksiklerini görerek müşteriye en iyi deneyimi yaşatmak için gerekli önlemleri alırlar. Bu sayede pazar paylarını zirveye çıkarmayı hedefleyen yüz binlerce marka olduğunu düşünürsek, sektörün büyüklüğü ortaya çıkmaktadır.

Anketler, yeni ürünlerin şekil almasında veya pazarda var olan ürünlerin iyileştirilmesinde çok büyük rol oynar. Tüm büyük markalar bunun farkında olduğu için AR-GE çalışmalarında pazar araştırmasına büyük bir bütçe ayırmayı tercih ediyor. Kısacası, anketlerin markalar acısından çok gerekli olduğunu kesindir.

Örnek, pazara henüz giriş yapmış olan bir diş macunu markası düşünün. Bu marka eksik olan yönlerini görmek veya tepkiyi ölçmek için tüketicinin yorumlarına ihtiyaç duyar. Bunun için pazar araştırması konusunda hizmet veren anket sitelerine başvurur. Anket siteleri kayıtlı üyelerine marka hakkında bir anket daveti gönderir. Böylece kısa sürede tüketicinin ürün hakkında düşünceleri alınmış olur.

Anket siteleri neden nakit para yada farklı ödüller veriyor?

Örnek, 5 büyük şehirde 100 bin kişi ile pazar araştırması yapmak isteyen bir marka düşünün. Geçmişte anket şirketleri bu talebi karşılamak için 5 büyük şehre onlarca anketör göndermesi gerekiyordu. Günümüzde ise hiç elemana ihtiyaç duymadan saatler içerisinde bu talebi internet üzerinden karşılayabiliyorlar. Üstelik çok daha hızlı ve daha düşük maliyetler ile bunu yapabiliyorlar.

Anketörlere para ödemek yerine, anketleri doldurmaları karşılığında internet kullanıcılarına ödeme yapıyorlar. Sonuçta kimse değerli vaktini anket doldurmak için boşuna harcamaz, fakat işin ucunda ödül varsa her şey değişir. Tüm bu döngü ”anket doldur para kazan” sloganı altında hizmet veren anket sitelerinin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Anket doldurarak nasıl para kazanılır?

Tek yapmanız gereken, size yukarıda web adreslerini verdiğimiz anket sitelerine kayıt olmak. Böylece anket siteleri sizi veri tabanına kayıt ederek uygun olduğunuz anketlere katılmanız için davet gönderecektir.

Anket sitelerine nasıl kayıt olunur?

Bunu tıpkı bir Facebook hesabı açmak gibi düşünün. Her bir anket sitesine tek tek kayıt olmanız lazım. Verdiğimiz web adresine tıklayın ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Daha sonra mail adresinize gönderilen onay linkine tıklayarak hesabınızı onaylayın.

Anket doldurarak ne kadar para kazanılır?

Yukarıda belirttiğim gibi eğer makul beklentiler içerisine girerseniz iyi olur. Anket doldurarak para kazanmak bir çok platformda abartıldığı kadar çok kazandıran bir internet girişimi değildir. Cebinize biraz harçlık girmesi için idealdir. Ayrıca tüm anket siteleri nakit para ödülü vermez. Bazıları size hediye çekleri gibi farklı ödüller teklif eder.

Tüm anketleri doldurmak zorunda mıyım?

Eğer daha fazla nakit para veya ödül istiyorsanız size gönderilen anket davetlerini geri çevirmek kayıp anlamına gelir. Fakat kesinlikle her anket davetine yanıt vermek zorunda değilsiniz. Hatta istediğiniz zaman anket doldurma işi yapmaktan cayma hakkınız vardır. Kimse size neden anket davetlerine yanıt vermiyorsunuz diye hesap soramaz.

Anket doldurarak para kazandıran siteler nasıl ödeme yapıyor?

Nakit ödeme yapan anket siteleri genelde banka havalesi veya PAYPAL ile ödeme yapıyor. Hediye çeki veren siteler ise posta yoluyla veya mail adresinize hediye kodunu gönderiyor. Her bir anket sitesi ne tür ödüller verdiğini kendi web sayfasında açıkça belirtiyor.

Anket doldurarak para kazanmak dolandırıcılık mı?

Hayır, aksine anket doldurma işi doğru yapıldığı taktirde cep harçlığı kazanmak için iyi bir yoldur. Eğer Türkçe dil desteği olan sağlam anket siteleri ile çalışırsanız size hak ettiğiniz ödülü verirler. Uzak durmanız gerekenler ise İngilizce anket siteleridir.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Saygın anket siteleri kayıt olurken veya daha sonra girmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi asla üçüncü şahıslar ile paylaşmazlar. Ayrıca anket siteleri sizden herhangi bir ödeme talep etmedikleri için kredi kartı gibi istekleri olmaz. Sadece mail adresi, telefon ve adres gibi kişisel bilgiler istiyorlar.

Anket doldurarak para kazanmak için güvenilir siteleri nasıl bulabilirim?

Bu sayfanın en üst kısmında güvenilir olduğuna kanaat getirdiğimiz para kazandıran anket sitelerini paylaşılıyor. Yeni anket siteleri buldukça listeye ekleyerek sürekli güncel olmasını sağlıyoruz. Web adreslerini paylaştığımız bu anket siteleri Türkçe hizmet veren saygın şirketlerdir. Şirketlerin kesin olarak ödeme yaptığına emin olmak için listeye eklemeden önce test ediyoruz.

Yasal bir sorumluluk var mı?

Yasal bir sorumluluk yoktur. Kayıt olduktan sonra davet edildiğiniz her ankete katılmak zorunda değilsiniz. Eğer amacınız daha fazla ödül kazanmak ise, tabi ki daha çok ankete katılmanız yararlı olacaktır. Anket siteleri size herhangi bir sorumluluk yüklemez. İstediğiniz taktirde hemen anket doldurmaya son verme hakkına sahipsiniz.

Kimler anket doldurarak para kazanabilir?

Pek çok anket sitesinde alt yaş limiti 16 olmasına rağmen bazı anket firmaları bunu 14 olarak belirlemiştir. Kısacası, yaşınız uygun olduğu taktirde ne tür bir iş yaptığınız veya hangi vasıflara sahip olduğunuz hiç önemli değildir. Bu durumda anket doldurarak para kazanmak isteyen her birey pazar araştırması yapan sitelere üye olarak ödül kazanabilir.

Ödüller neye göre belirleniyor?

Davet aldığınız anketlerin ne kadar uzun olduğu ve miktarı bu konuda başrol oynuyor. Uzun anketler daha fazla zaman aldığı için teklif edilen ödül daha yüksek oluyor. Ayrıca anket süreleri, teklif edilen ödüller ve  diğer tüm ayrıntılar sizi anketlere davet etmek için gönderilen mailler de açıkça belirtiliyor.

Anket siteleri ne sıklıkla anket gönderiyor?

Eğer daha fazla anket almak istiyorsanız verdiğimiz listedeki her siteye kayıt olmanızda yarar var. Ayrıca kayıt aşamasında veya sonraki süreçte sizden istenilen kişisel bilgileri eksiksiz doldurmak daha fazla anket almanıza vesile olur. Bunun nedeni ise, anketlerin genellikle bireylerin sahip olduğu özelliklere uygun şekilde gönderilmesidir.

Örnek 1, diş protezi kullanıyorsanız bunu belirtmeniz sizin yararınıza olur. Çünkü diş protezi hakkında yapılan tüm anketleri alma şansınız olur.

Örnek 2, otomobil şirketleri sadece otomobil sahibi olan bireyler ile pazar araştırması yapmak ister. Bu durumda eğer kişisel bilgilerinizi girerken otomobil sahibi olduğunuzu belirttiyseniz, bu tarz anketlere davet alırsınız.

Kısacası, anket siteleri sizin hakkınızda ne kadar fazla ayrıntıya sahip olursa, anket davetleri o derece artacaktır.

Anket doldurarak para kazanmak zor mudur?

Ortada sizi zorlayacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta anket doldurarak para kazanmak için vereceğiniz tüm cevaplar karşınıza şıklar halinde geliyor. Yapmanız gereken sizin için doğru olanı işaretlemek ve anket bitene kadar bunu sürdürmek.

Her bir anket ortalama 10-15 dakika kadar zaman alır. Bazen bu süre daha fazla olabilir. Anket süresi uzadıkça, anket başına kazanç artar.

Anket doldurarak para kazananlar var mı?

Evet, anket doldurarak para veya farklı ödüller kazanan binlerce insan var. Fakat kazanç çok büyük olmadığı için fazla dile getirilmiyor. Ülkemiz, ticaret açısından hızla büyüyen bir yapıya sahip olduğu için şanslıyız. Ticaret yapan markaların sayısı arttıkça, ülkemizde faaliyet gösteren anket siteleri aynı oranda artıyor.

Eğer ilerleme bu şekilde devam ederse kısa süre sonra anket doldurarak para kazananlar daha büyük avantajlara sahip olacak. Para kazandıran anket siteleri sayısal olarak daha fazla olacağı için kazanç yükselecek. Son iki yıl içinde tüm dünyada hizmet veren pek çok saygın anket firması ülkemizde hizmet vermeye başladı. Sayı her geçen gün artıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir